Lluc Diaz

2014.08.004-010

LLuc Diaz jest obecnie Koordynatorem Sieci Bokerskiej w ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej). Posiada licencjat Politechniki Katalońskiej z zakresu telekomunikacji, specjalizował się w biznesie i polityce telekomunikacyjnej. W Harvard Business School studiował Programową Strategię Wartości Intelektualnej.

Lluc rozpoczął swoją karierę zawodową w sektorze prywatnym, pracując jako Project Manager w departamencie telekomunikacji w Abertis Telecom. Następnie, rozpoczął pracę w sektorze technology transfer w Knowledge Innovation Market w Barcelonie, gdzie awansował na stanowisko Corporate Development Director. Podczas 6 lat pracy w KIM był odpowiedzialny za rozwój organizacji na rynku lokalnym i międzynarodowym oraz ekspansję na rynek amerykański, europejski, azjatycki i Amerykę Łacińską. Jego praca, jako manager w ramach kilku spółek- córek dała mu niesamowite doświadczenie w zakresie innowacji, zarządzania łańcuchem transferu technologii, wsparcia wiedzy, komercjalizacji własności intelektualnej, prywatnego i publicznego finansowania oraz rozwoju biznesu.

Lluc był członkiem Zarządu w KIM Urugwaj (Montevideo) w latach 2011-2014 i Dyrektorem Zarządzającym Technology Reserve w Hiszpanii.